В Одеській області завершується збиральна кампанія ранніх зернових і зернобобових культур. Найвища врожайність у господарствах Саратського району – 52,7 ц/га, Білгород-Дністровського району – 50,2 ц/га і Татарбунарського району 44,7 ц/га. Низькі показники – у господарствах Ренійського району – 28,7 ц/га, Ізмаїльського та Савранського районів – 29,9 ц/га. Загалом намолочено понад три мільйона тонн зерна. Також завершуються жнива на посівах озимого ріпаку, озимого ячменю та гороху. Наступний етап – збір пізніх культур – соняшника та кукурудзи.
Врожай зернових вже зібрано у Білгород-Дністровському, Миколаївському, Овідіопольському, Ренійському, Роздільнянському, Татарбунарському, Біляївському, Болградському, Арцизькому та Березівському районах.
Зокрема у Болградському районі з планової площі 47,2 тис. га намолочено 147,7 тис. тонн зерна при середній врожайності 31,3 ц/га. Наразі у районі ведеться інтенсивна робота з підготовки ґрунту під посів озимих культур урожаю наступного року. Із запланованих 40,3 тис. га вже підготовлено 15,3 тис. га. Також ведеться робота із закупівлі мінеральних добрив для сільськогосподарських культур врожаю 2019 року.
В Арцизькому районі у фермерському господарстві «АФ Бургуджи» зібрано 5470 тон озимої пшениці, 7560 тон озимого ячменю, 2250 тон озимого ріпаку, 551 тону гороху. «Зараз аграрії проводять комплексні роботи по засіву озимого ріпаку. З 15 серпня планується розпочати збір врожаю соняшника. Для цього будуть задіяні 6 комбайнів. Ми плануємо зібрати врожай на рівні минулих років – це близько 3 тонн соняшника з гектару. Проте все буде залежати від погодних умов, адже нещодавні сильні зливи можуть вплинути на зменшення показників врожайності. Максимальні зусилля фермерів будуть направлені на своєчасний збір соняшника з мінімальними втратами», – розповів депутат Одеської обласної ради, керівник сільгосппідприємства Сергій Паращенко.
«Одещина, як і в минулі роки, займає лідируючі позиції зі збору врожаю ранніх зернових, незважаючи на корективи, які внесла несприятлива погода. Наразі необхідно спрямувати всі потужності на успішне завершення збиральної кампанії та забезпечення продовольчої безпеки області. Слід зазначити, що за ініціативою Президента України Петра Порошенко та Уряду діє державна програма, спрямована на підтримку сільгоспвиробників. Зокрема, у 2018 році за купівлю сільгосптехніки аграріям вже компенсовано майже 145 мільйонів гривень», – зауважив голова обласної ради Анатолій Урбанський.
Довідково: за грудень 2017–червень 2018 урядовою програмою часткової компенсації техніки скористалося 1322 сільгоспвиробника, які придбали 2008 одиниць на 595 млн. грн. (без ПДВ).
За техніку, придбану у грудні 2017 р., було компенсовано 12,7 млн. грн., у січні-травні 2018р. – 100,6 млн. грн.
За червень аграріям буде перераховано 31,6 млн. грн. за 436 придбаних одиниць техніки загальною вартістю 129 млн. грн. (без ПДВ).