На півдні Одеської області відбулася виїзна робоча зустріч голови обласної ради Анатолія Урбанського та його заступника Юрія Дімчогло з представниками турецької урядової організації ТІКА (Турецьке агентство розвитку й співробітництва), яке очолив заступник голови урядової організації пан Алі Маскан. Турецьку делегацію супроводжував також координатор Турецьке агентство розвитку й співробітництва в Україні Хаджи Байрам Болат. Мета зустрічі – залучення іноземних інвестицій у розвиток та відродження культури Бессарабії.
Зокрема, гості відвідали Музей етнографії на базі Котловинської середньої школи та Будинок культури у селі Котловина Ренійського району.
Члени делегації були вражені представленими музейними експонатами, адже деякі з них датовані IV-V століттям і являються частиною скарбів гунів, знайдені на території села поблизу озера Ялпуг: меч, кинджал, сідло, кінська узда – все з золота і срібла, інкрустовані дорогоцінними гранатами-альмандинами.
Місцевий Будинок культури у 1973 році був зданий в експлуатацію. У середині 1990-х даний культурний центр постраждав від серйозної пожежі і була відновлена лише частина приміщень на першому поверсі. Потребує повного ремонту актова зала на 600 місць та приміщення на другому поверсі закладу. Незважаючи на те, що культурно-просвітницький заклад знаходиться в незадовільному стані, робота народних та етнографічних гуртків не припиняється. Тут займаються чотири танцювальних та вокальних колективи. Загальний склад – 73 учасників, віком від 6 до 70 років. Через те що колективи не мають своєї великої актової зали, концерти для гостей та односельців вимушені проводити на сходах перед Будинком культури. Крім того, котловинці постійно беруть участь у районних та обласних танцювальних та вокальних конкурсах.
«На жаль, так історично склалося, що село Котловина було ласим шматком для своїх сусідів, не солодко мешканцям села жилося й за часів радянської влади. Та, попри гоніння та утиски влади, його мешканці змогли зберегти культуру своїх предків, етнічну приналежність та традиції роду. Котловина, чи як його називають місцеві мешканці – Болбока – єдине із сіл Одещини, де основна кількість його мешканців складають гагаузи. Ми обов’язково маємо допомогти цим людям та всіляко сприяти відродженню культури Бессарабії. На цій сцені мають звучати народні пісні та лунати щасливі оплески глядачів», – висловився голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський під час огляду актової зали у Будинку культури.