65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Вибори – це не тільки право, але й відповідальність

14-09-2015
2

12 вересня 2014 року Михайло Шмушкович був обраний першим заступником голови Одеської обласної ради, а незабаром і очолив орган регіонального самоврядування. Оскільки минув рік, він вирішив зустрітися з журналістами, розповісти про зроблене, відповісти на запитання. Заготовлених прес-релізів не було. Голова обласної ради говорив про все коротко та лаконічно.

– Коли мене обирали першим заступником, а потім головою, я давав дві основні обіцянки, – підкреслив Михайло Володимирович. – Перша: моя зарплата в повному обсязі буде йти на лікування поранених у 411-му військовому клінічному госпіталі. 54 тисячі гривень через волонтерів було передано до цієї лікувальної установи. Друга обіцянка полягала в тому, що я буду вести відкритий діалог із усіма депутатськими фракціями та групами обласної ради – незалежно від їхньої політичної приналежності. Це теж було виконано, адже за низкою найважливіших питань у сесійній залі було досягнуто необхідного консенсусу.

Так, напередодні святкування Дня Перемоги в області міг відбутися поділ інвалідів Великої Вітчизняної війни і учасників бойових дій на, так би мовити, перший і другий сорт. В Одесі рішення про виплату цим категоріям ветеранів разової матеріальної допомоги було ухвалено раніше, а райони області в повному обсязі необхідні кошти виділити не могли. Це завдання виконала обласна рада.

Тим же рішенням були підтримані люди, що потрапили під мобілізацію, а також родини загиблих. Це було важливо не тільки з фінансової, але й із моральної точки зору.

Уже не раз говорилося, що кошти бюджету розвитку переважно підуть на ремонт доріг. Їх, звичайно, на все не вистачить. Але деякі дороги вже почали ремонтувати, наприклад, у Болградському та Ізмаїльському районах.

Я наполягав на тому, що при стратегічній важливості траси Одеса – Рені, доріг Бессарабії не можна забувати і про дороги на півночі області. Там теж живуть люди, які люблять свій край не менше жителів півдня. Так, Балтський район дав за мобілізацією практично стільки ж людей, скільки вся Бессарабія.

Уже найближчим часом почнуть упорядковувати дорогу Одеса – Балта, потім – Балта – Кодима. Цього року завершити її не вдасться, але початок буде покладено.

Мене часто запитують: за рахунок чого вдалося заощадити кошти у бюджеті області й направити їх на соціальні потреби? Ми уважно придивилися до роботи комунальних підприємств, оцінили, наскільки вони ефективні. Так, у нас є одне КП, яке грошей не заробляє, виконує обслуговуючі функції, але при цьому зарплата начальника там протягом багатьох років була 18 тисяч гривень. І з’явилася вона не при курсі гривні до долара 8 або 20 як зараз, а набагато раніше.

Проаналізувавши роботу комунальних підприємств, цього року ми значно знизили рівень їх фінансування –на понад 10 мільйонів гривень.

Ми орієнтуємо керівників комунальних підприємств на активний пошук шляхів заробляння коштів.

Надзвичайно важливою залишається також робота у сфері підвищення енергоефективності. Буває, що один дитячий садок зі старими мережами споживає газу стільки ж, скільки й дві школи. Ми провели енергомоніторинг. Налаштовано комп’ютерну програму, у яку вводяться необхідні дані. Найближчим часом за підтримки облдержадміністрації ми дану програму презентуємо. Вона дозволить точніше визначати ті об’єкти, які потребують модернізації в першу чергу, розраховувати одержуване в результаті цього заощадження коштів.

Далі голова обласної ради відповів на запитання журналістів.

– Михайле Володимировичу, прокоментуйте, будь ласка, ситуацію із проведенням обшуку в управлінні з майнових справ обласної ради…

– На мій погляд, це було не більш ніж шоу, організоване міський міліцією після арешту її начальника. Я згоден із губернатором, який сказав, що 90 відсотків працівників міліції треба звільнити. Саме після цього вони кинулися на першу справу, що трапилася, пов’язану із продажем об’єктів обласної власності. Додам, що обласна рада завжди продавала чимало об’єктів, і проблем не виникало. У даному ж разі претензії висловлювалися не з приводу проведення аукціону, а з приводу продажу землі. Ті, хто трохи знайомі з законодавством, розуміють: під одними з винесених на аукціон об’єктами землю не можна продати взагалі, під іншими це пов’язано з окремою, дуже тривалою процедурою. Тож претензії видаються надуманими. Гадаю, що найближчим часом уся ця ситуація розв’яжеться.

– Чому досі залишаються закритими два входи до будинку облдержадміністрації?

– Мабуть, із міркувань безпеки.

– Останнім часом якось забули про проблему Куяльнику…

– Про неї не забули. За кількома напрямами працює депутатська група. Уже ясно, що треба виділяти кошти на проведення досліджень. Їх закладено в обласному бюджеті.

– З обласного бюджету виділено кошти на ремонт дороги Одеса – Рені. Але він поки що не почався

– Там складна ситуація. Самотужки область цю трасу, що має міжнародне значення, не відремонтує. Запущено механізм залучення коштів від митниці, механізми одержання державної допомоги. Найближчим часом ми постараємося розповісти про це докладніше.

– Істотно змінився вигляд сайту обласної ради. Чому це сталося?

– Нову редакцію, яка поки що працює у тестовому режимі, зроблено на моє прохання, бо колишній варіант я вважаю жахливим. Ми ще приймаємо зауваження та побажання. Повністю налагодивши роботу оновленого сайту, ми неодмінно його презентуємо.

– Михайле Володимировичу, як іде процес об’єднання територіальних громад?

– Я побував у всіх районах області. Бувало, мені казали, що керівників облдержадміністрації там не бачили понад три роки. Цією ситуацією користувалися місцеві «царьки», розповідаючи про об’єднання територіальних громад казна-що. Через це в одному з районів мені довелося п’ять разів розповідати про реальний стан справ і переваги децентралізації, про те, що об’єднані громади одержать у своє розпорядження 60 відсотків податку з доходів фізичних осіб. Наступного року пріоритет при розподілі фонду регіонального розвитку буде віддано саме об’єднаним громадам. І це правильно. Тих, хто першими освоює цей шлях, треба підтримувати.

– Скільки об’єднаних громад уже створено в області?

– Сім.

– Наближаються вибори. Чи будете Ви в них брати участь?

– Якщо довірять, вважатиму за честь балотуватися до обласної ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

 

 

Повернутися назад