65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Вакцинація від COVID-19, госпітальні округи та екстрена допомога: відбулось четверте засідання профільної комісії облради

05-01-2021
1

Новий склад постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики буде моніторити процес формування госпітальних рад і вакцинальну кампанію від COVID-19 в регіоні. Про це стало відомо 5 січня під час засідання комісії на чолі з її головою Дмитром Чапіром.

«24 грудня 2020 року підписано наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження дорожньої карти з проведення масової вакцинації. Комісія окремо заслухала обласний департамент охорони здоров’я і надала свої пропозиції щодо контролю та моніторингу за цим процесом. Важливо тримати руку на пульсі, адже питання дуже важливе у відповідь на умови пандемії. Як тільки вакцина буде надходити до області, просимо департамент оперативно нас інформувати», – підкреслив голова комісії Дмитро Чапір.

Серед іншого члени комісії заслухали інформацію щодо роботи закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування в умовах пандемії та в умовах формування госпітальних рад.

Зазначимо, для лікування хворих на COVID-19 в Одеській області визначено 20 лікарень «першої хвилі», а загальна кількість виділених ліжок становить 2 598. Наразі на стаціонарному лікуванні перебуває 718 пацієнтів з підтвердженою коронавірусною хворобою та 425 – з підозрою. Таким чином, завантаженість лікарень «першої хвилі» становить 44%.

Щодо госпітальних рад: комісія звернулась до департаменту охорони здоров’я, аби на наступному засіданні отримати вичерпну концепцію створення госпітальних округів та баз для урахування у подальшій роботі.

Оскільки є певні зміни у законодавстві, які регламентують надання екстреної медичної допомоги, комісія також закцентувала увагу на цьому питанні й виносить його на розгляд у розширеному форматі на наступні засідання.

Окрім цього, комісія затвердила план своєї роботи на 2021 рік.

1

2

3

4

5

6

7

8

11

Повернутися назад