На території Білгород-Дністровської середньовічної фортеці продовжує роботу археологічна експедиція (очолює кандидат історичних наук Ірина Тесленко).
Нагадаємо, що протягом тижня представники науково-дослідної експедиції, у складі вчених, викладачів та студентів Південноукраїнського університету та Інституту археології України проводять дослідження на руїнах Султанської мечеті та християнського храму XV століття. Розкопки проводяться на ділянці загальною площею близько 100 квадратних метрів. Під товстим шаром ґрунту вже виявлено цікаві знахідки – середньовічна іспанська кераміка, прикраси, предмети озброєння, уламки фресок, монети. Частину знайдених артефактів буде передано до місцевого крає видного музею. На місці розкопок планується зробити окрему експозицію для туристів.
«За цей час вже чимало зроблено. Виявлено фундамент і цокольну частину кладки мечеті, триває розчищення північно-східної частини споруди, йде пошук входу до неї. Ця культова споруда була досить великою за мірками середньовічного міста. Під мечеттю виявлені фундаменти капітальної споруди, збудованої до знаменитої турецької облоги фортеці у серпні 1484 року. Ще нижче залягають культурні шари античної Тіри, потужність яких у деяких місцях вже подолала двометрову позначку. Але це лише початок, протягом літа потрібно виконати величезний обсяг робіт», – розповів історик Андрій Красножон.
Експедиція проводиться за підтримки голови обласної ради Анатолія Урбанського, Білгород-Дністровського міського голови та керівництва КП «Фортеця».
«Археологічні дослідження проводяться за рахунок співфінансування – з обласного та місцевого бюджетів. Разом із цим на контролі обласної ради знаходиться хід та якість виконання реставраційних робіт північної стіни фортеці», – повідомив Анатолій Урбанський.
Фото із соціальних мереж