65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Семигодинне обговорення

19-02-2016
DSC_2238-2

Відбулася четверта сесія обласної ради, яка тривала майже сім годин. На початку засідання усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих героїв Небесної Сотні.

Далі голова облради Анатолій Урбанський оприлюднив інформацію про зміни у складі депутатських груп. Так, керівником фракції «»Довіряй ділам» у обласній раді став Олександр Ахмеров. Створено і кілька нових депутатських груп: «Аккерманська перлина» (керівник – Анатолій Чередніченко), «Соціальна справедливість» – Ірина Коваліш, «Право і порядок» – Владислав Фінік, «Молодіжна ініціатива» – Віктор Баранський, «Аграрна Одещина» – Дмитро Барвіненко, «Правопорядок» – Дмитро Чапір, «Справедливість» – Ігор Іоганов.

Перед тим, як перейти до розгляду порядку денного депутати заслухали звіт начальника Одеської митниці ДФС Юлії Марушевської щодо основних результатів роботи митниці та шляхів збільшення надходжень від митних платежів у 2016 році до спеціального фонду обласного бюджету (в тому числі й відрахувань на реконструкцію і поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення). За словами Юлії Леонідівни, митниця є джерелом фінансових надходжень до держбюджету. Тому потрібно розглянути перспективи спільної роботи з депутатами щодо її розвитку.

Заступник начальника Головного управління національної поліції – начальник слідчого управління ГУНП в Одеській області Сергій Пантелеєв виступив з інформацією про результати розслідування трагічних подій в Одесі (розгін наметового містечка прихильників євроінтеграції на Приморському бульварі Одеси та підпал їхніх  автомобілів 25 листопада 2013 року; побиття працівників ЗМІ під час мітингу під адмінбудинком облдержадміністрації 19 лютого 2014 року та трагічних подій на Куликовому полі 02 травня 2014 року). Після чого відповів на запитання про роботу національної поліції в цілому.

Дискусія виникла під час розгляду питання про передачу будівлі Бродської синагоги зі спільної власності територіальних громад до Одеської Іудейської Релігійної Громади «Хабад-Шомрей Шабос». Каменем спотикання, на думку депутатів, стало те, що не вирішена подальша доля місцезнаходження архіву. Керівник фракції «Довіряй ділам» Олександр Ахмеров запропонував обласній раді внести додатковий пункт до проекту рішення. А саме – голова обласної ради своїм протокольним дорученням створить робочу групу з врегулювання ситуації і визначення такого приміщення. Пропозицію депутата було підтримано. Заслухавши директора архіву та виступи колег, народні обранці висловились «за» цей проект рішення.

Далі перший заступник голови облради та керівник депутатської фракції «Батьківщина» Олег Радковський виступив з інформацією щодо перспектив розташування пам`ятного знаку Героям Небесної Сотні. За пропозицією Олега Володимировича (і вже є погодження Одеської міськради) монумент буде встановлено напроти центрального входу до адмінбудинку облради на проспекті Шевченка, 4.

Крім того, депутати ухвалили низку звернень до керівництва країни. Вони стосуються необхідності збереження в поточному році існуючої системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників; внесення змін до держбюджету з метою компенсації перевізникам витрат, пов`язаних із перевезенням пільгових категорій громадян; фінансування професійно-технічних училищ та районних лікарень.

Було затверджено і ряд змін у робочих органах обласної ради. Так, постійну комісію з економіки, промисловості та інвестиційної політики замість Олександра Ахмерова (який перейшов до комісії з міжнародного і міжрегіонального співробітництва) очолить Анатолій Хмелевський. Він разом з Анатолієм Артеменком, керівником депутатської групи «За розвиток північних районів області», увійшов до складу президії регіонального парламенту.

Ухвалено на сесії і ряд земельних та кадрових питань.

Завершилося пленарне засідання розглядом депутатських запитів.

Повернутися назад