Під кінець року депутати Одеської обласної ради знову зібралися у сесійній залі, щоб висловити свою позицію з ряду важливих питань.
Насамперед голова обласної ради Анатолій Урбанський традиційно привітав колег, які відсвяткували свої дні народження у міжсесійний період: Марію Гайдар, Олега Корженко, Івана Кюссе, Вадима Теплицького, Євгена Копотієнко, Трифона Антова, Дмитра Чапіра, Олександра Кащі, Олександра Барського, Віктора Бакланова, Лілію Алексейчук, Валентина Душейко, Григорія Чиклікчи та Івана Бойченко. Після цього депутати пройшли реєстрацію та приступили до обговорення порядку денного, який містить понад 60 питань.
На початку засідання Анатолій Урбанський звітував про свою діяльність за рік. «Ми добре співпрацювали, не дивлячись на нашу приналежність до різних партій та поглядів. Усі наші зусилля були направлені на охоплення багатьох проблем у сфері розвитку Одеської області й вирішення питань, пов’язаних із соціально-економічним розвитком, ефективним використанням потенціалу, природних ресурсів нашого краю, охорони навколишнього середовища та багато іншого. Ми показали приклад всій Україні як у складний для країни час можна займати активну позицію у вирішенні проблем області та громадян. Разом ми розпочали втілення у життя енергозберігаючих технологій, доклали багато зусиль для відновлення транспортних артерій області. Протягом року було прийнято 250 позитивних рішень, не враховуючи сьогоднішню сесію. Завдяки нашим рішенням архів області отримав можливість розширити свою площу для зберігання документів, а культову споруду було передано віруючим. Так само, завдяки взаємодії громадськості, меценатів та влади до Одеси повернувся великий лід. Всього у нас реалізується 35 регіональних цільових та комплексних програм, загальний обсяг фінансування яких склав 1087 мільйонів гривень. Разом з депутатами обласної ради та народними депутатами України ми відвідали з робочими візитами різні куточки Одещини, спілкувалися з людьми, вирішували їх нагальні питання. Переконаний, що у майбутньому році ми працюватимемо в такому ж режимі. Спільними зусиллями депутати обласної ради сприяли розвитку демократичного суспільства на Одещині. Упевнений, що завдяки нашому об’єднанню й порозумінню ми подолаємо усі труднощі для подальшого розвитку області і завжди будемо спиратися на інтереси наших громадян», – наголосив Анатолій Ігорович та подякував колегам за конструктивну роботу протягом року.
Безперечно, ключовою темою сесії стало прийняття обласного бюджету на наступний рік. Проте були й інші важливі моменти. Зокрема, депутати ухвалили ряд програм, серед яких – регіональні програми з енергоефективності, розвитку книговидання та засобів масової інформації, розвитку туризму та курортів області, «Власний дім» (щодо підтримки індивідуального будівництва на селі), «Культура Одещини» та інші. Також було підтримано проекти рішень щодо внесення змін до вже існуючих програмних документів («Сім’я та молодь Одещини», «Електронна Одещина», регіональна програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської Області тощо) та обласного бюджету на 2016 рік (з урахуванням усіх поправок).
Підтримку депутатів здобула стратегія реформування системи надання допомоги хворим за розділом «Соціально небезпечні хвороби (туберкульоз, ВІЛ-інфекція, парентеральні гепатити)» в Одеській області на 2016-2020 роки. Даний документ формує контекст, бачення, принципи, пріоритети, задачі та основні подальші кроки реформування системи надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на ТБ. Стратегія формує підґрунтя для розробки політики та прийняття рішень у сфері соціально небезпечних хвороб та є основою для подальшої реалізації обласної програми з питань протидії ВІЛ-інфекції та іншим соціально небезпечним хворобам, регуляторних механізмів та ефективного використання людських та фінансових ресурсів. Також депутатський корпус ухвалив проект рішення про вжиття організаційних заходів щодо створення закладу охорони здоров’я інфекційного профілю «Одеський обласний Центр соціально небезпечних хвороб (туберкульоз, ВІЛ-інфекція, парентеральні гепатити)» та винесення за межі міста комунальної установи «Одеський обласний протитуберкульозний диспансер».
Дискусія виникла під час розгляду питання щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад області. Заслухавши позиції колег, депутати підтримали даний проект рішення з урахуванням озвучених зауважень.
Далі депутатський корпус ухвалив заснування Агенції регіонального розвитку Одеської області, робота якої буде спрямована на залучення інвестицій для реалізації місцевих ініціатив, направлених на регіональний розвиток. Дана Агенція – це європейська практика, яка керується Європейською асоціацією агентств національного розвитку.
Були підтримані звернення до Верховної ради України щодо перейменування чотирьох сільських рад: Червонознам’янської сільської ради Іванівського району на Знам’янську, Червонокутської сільської ради Ширяївського району на Преображенську, Ухожанської сільської ради Балтського району на Новопольську, Кіровської сільської ради Комінтернівського району на Трояндівську.
Під час подальшого сесійного засідання депутати проголосували за ряд кадрових питань щодо призначення керівників обласних комунальних підприємств, закладів освіти та медичної сфери, а також за деякі майнові питання.
Що стосується обласного бюджету на 2017, то депутатський корпус його підтримав, враховуючи поправки постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності (голова – Євгенія Абрамова).
У завершальній частині пленарного засідання затверджено розпорядження обласної ради, які було прийнято у міжсесійний період щодо надання цільової адресної допомоги громадянам, а також розглянуто депутатські запити.
Після закінчення сесійного засідання голова обласної ради Анатолій Урбанський традиційно провів брифінг для представників ЗМІ.