65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Результати роботи україно-турецької робочої групи в Аккерманській фортеці

30-08-2017
Аккерман (8)

Протягом трьох днів робоча група Турецької Республіки здійснювала експертизу та збирали інформацію щодо подальшого встановлення музейної експозиції часів Османського періоду на території Аккерманської фортеці у місті Білгород-Дністровський.

Турецьку делегацію очолила Дафне Озалп – спеціаліст з питань культури та туризму Генерального управління культурної спадщини та музеїв. Українську сторону представляли Юрій Дімчогло – заступник голови Одеської обласної ради, Олена Воробйова – заступник начальника управління, начальник відділу охорони об’єктів культурної спадщини ОДА, директор КП «Фортеця» Олександр Морозов, завідувач кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського Андрій Красножон.

Під час огляду Аккерманської фортеці представники турецької делегації зауважили, що на території Туреччини їм не доводилось зустрічати такого величезного пам’ятника історії і містобудування XIII-XV століть, який би так добре зберігся.

«Турецька сторона досить довго йшла до цієї зустрічі. Це ознака того, що вони побачили стабільність у регіоні. Всі гілки влади почали рухатись в одно му напрямку: Одеська обласна рада і облдержадміністрація консолідували зусилля та визначилися з чіткими правилами управління Аккерманською фортецею. Думаю, що наші майбутні партнери слідкували за розвитком неоднозначних подій навколо цього питання. Це одразу відобразилось на їх рішенні – можна робити перші суттєві кроки на шляху україно-турецького співробітництва. Вважаю це першою невеличкою перемогою. Маємо надію, що музейна експозиція часів Османського періоду буде створено за рік-півтора. Згодом можна говорити про довгострокову роботу на десятиліття», – повідомив Андрій Красножон.

«Аккерманська фортеця – це спільна культурна спадщина України і Туреччини та один із небагатьох старовинних архітектурних комплексів, який зберіг велику інформативність всередині себе, що надто важливо для археологів, істориків та науковців. Я задоволений тим, що завдяки моїм колегам-депутатам ми визначилися з чіткими правилами управління даним пам’ятником архітектури і тепер розпочато роботу, спрямовану на реставрацію, обслуговування та розвиток інфраструктури навколо даної споруди», – підкреслив голова обласної ради Анатолій Урбанський.
Аккерман (1) Аккерман (3) Аккерман (8) Аккерман (15) Аккерман (15)1 Аккерман (15)2 Аккерман (16) Аккерман (17) Аккерман (17)0 Аккерман (17)1 Аккерман (17)2 Аккерман (17)3 Аккерман (18)

Повернутися назад