65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Одеська організація Національної спілки композиторів України відсвяткувала 80-річчя

30-01-2018
_DSC_9006

Одеська організація Національної спілки композиторів України з’явилася в 1937 році. Членом даної організації мають право стати професійні композитори, музикознавці, педагоги, робота яких спрямована на розвиток музичної культури Одещини та України в цілому. Виховати наступну плеяду гідних композиторів, музикантів та педагогів – ось сенс Одеської організації НСКУ.

Одеська композиторська школа завжди вирізнялась самобутністю і давно прославилась далеко за межами України. Спадкоємність традицій одеської школи і нині можна простежити у творчості молодих композиторів – випускників Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової. Посаду ректора з 2000 року тут займає академік, професор, заслужений діяч мистецтв України, Олександр Сокол, який з 2005 року ще й очолює Одеську організацію НСКУ.

Олександр Вікторович користується повагою серед колег та студентів. Вважає, що найбільше, у чому йому пощастило – це люди, у яких він вчився бути гідним сином, учнем, композитором, педагогом, наставником…

Цікаво, що першим, хто відкрив музичні здібності майбутнього ректора відомої на увесь світ консерваторії був його батько.

«Талант до музики розкрив батько, коли мені було років п’ять. Справа у тому, що у дитинстві, мені дуже подобалося, як тато грав на баяні і я хотів теж так навчитися. У Херсоні, де ми жили з батьками, тата дуже поважали – жодне свято не обходилося без таткової музики (і грошей за це він ніколи не брав). Побачивши мою цікавість до баяну, аби я не зламав, почав ховати інструмент від мене у сараї на дровах, коли йшов на роботу. Одного разу, він застав мене з неушкодженим баяном у руках: я сидів сумирно собі щось грав. Здивований батько попрохав заграти голосніше та виніс вердикт – все, будеш музикантом», згадує Олександр Сокол.

У житті професора є декілька девізів, котрі завжди підштовхували його до нових звершень: «Життя – це конкурс», адже людина постійно прагне бути кращою, починаючи з дитинства. «Концерт – це публіка», бо навіть серед двадцяти, сотні музикантів на сцені глядач сам віднайде найталановитішого і буде слідкувати лише за ним.

А ще Олександр Вікторович вважає за потрібне вчасно завдячувати усьому, що посилає доля – талановитим педагогам, геніальним композиторам, з якими довелося працювати, спілкуватись, навчатись у них, слухачам, студентам, перемогам та кожній нагороді.

«Я висловлюю щиру подяку за високу нагороду цінним подарунком – наручним годинником Одеської обласної ради з нагоди 80-річчя Одеської організації спілки композиторів України. Це дуже велика честь отримати відзнаку такого рівня, бо саме у такі миті усвідомлюєш, що твій талант та праця є важливими для суспільства», – говорить Олександр Вікторович.

***
Довідка:
Олександр Вікторович Сокол – доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, академік Академії наук Вищої освіти України, ректор Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової, в.о. завідувача кафедрою теорії музики та композиції, голова спеціалізованої Вченої ради Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової з захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності «Музичне мистецтво», голова Одеської організації Національної спілки композиторів України, голова Одеського відділення Всеукраїнської Національної музичної спілки України, генеральний директор Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Еміля Гілельса, генеральний директор Першого Міжнародного конкурсу вокалістів пам’яті Антоніни Нежданової, генеральний директор Першого Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів імені В. П. Повзуна, генеральний директор Першого Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців на дерев’яних духових інструментах на честь професора К. Е. Мюльберга, член Координаційної ради з питань мистецької освіти і науки при Національної академії мистецтв України, концертний виконавець, композитор, музикознавець.

_DSC_9000 _DSC_9004 _DSC_9006 _DSC_9010 _DSC_9017 _DSC_9019 DSC_8975 DSC_8980

Повернутися назад