До кінця року Одеська область має презентувати власний фотоальбом, ініційований обласною радою. Мета задуманого фоліанту – показати міста обласного підпорядкування, враховуючи історичні пам’ятки, розташовані на їх території, ландшафти, календарні свята, побут місцевих мешканців, тощо. Згідно з адміністративним розділом, фотографічна історія кожного району Одещини разом з довідковим матеріалом має розміститись на 8-10 сторінках альбому.
До проекту були залучені досвідчені фотохудожники Одещини, за плечима яких безліч фотосесій в умовах різної складності та персональних виставок: Олег Куцький – голова правління Одеської обласної організації НСФХУ, переможець і лауреат міжнародних конкурсів, Борис Бухман – член правління Одеської обласної організації НСФХУ, голова спілки фотохудожників та Сергій Гуменюк – член Національної Спілки Фотохудожників України, українського відділення українсько-польсько-словацької групи «Black & White Group», керівник асоціації одеських фотографів.
Працювали над проектом майже рік.
«Одеська область – найбільша за площею в Україні, (більше 33 тисяч квадратних кілометрів). Треба було розподілити об’єм робіт на три частини, аби кожен з нас працювати у своєму напрямку. Я відповідав за Бессарабію, Сергій Гуменюк – за північні районі, «Одеса і край» – територія Борі Бухмана», – розповідає Олег Куцький.
«Кожен з нас відповідав за свій напрямок, крім того, нам допомагали і інші фотографи», – пояснює Сергій Гуменюк.
«Потім з напрацьованим матеріалом ми звернулись до пана Урбанського. Він, як головнокомандувач, уважно переглянув нашу роботу. І вже тоді концептуально сформувався цей альбом. Поговорили з дизайнером і приступили до наступного етапу роботи», – згадує Борис Бухман.
За словами фотографів, велику інформативну допомогу надав Одеський історико-краєзнавчий музей.
«Краєзнавчий музей дав нам орієнтири: що з пам’ятних і історично значимих місць є на території Одеської області. Це був величезний список, котрий нам довелося розбити на районі і всі ці місця треба було обов’язково відвідати. Ну, наприклад, Троянів вал на території Ренійського району, через який у давнину, за часів воєн переходили римські легіонери. Там досі збереглися камені з римськими написами. Але, проблема в тому, що сфотографувати його не можливо, бо з плином часу ця територія стала просто рівниною. Тому дану пам’ятку ми відвідали, але до книги це не увійшло», – повідомив Куцький.
Фотографи говорять, що людьми працювалося найпростіше.
«У нас хороші люди, товариські, відкриті. Насамперед, коли приїжджаєш в якесь із сіл області тебе запитують: синку, ти не зголоднів?», – посміхається Бухман.
«Ідея створити яскравий фотоальбом нашого краю, сторінки якого показали би всю красу кожного з 26 районів Одеської області належить моєму заступнику Юрію Дмитровичу Дімчогло. Він ставив задачі фотографам, вирішував організаційні питання, допомагав з транспортом. Я ж із задоволенням підтримав даний проект та всіляко сприяв втіленню його в життя. Адже в кінцевому результаті мав вийти якісний фоліант, який би достойно презентував наш регіон на будь-якому рівні. Той, хто гортатиме його сторінки, дізнається про життя, побут та традиції багатонаціональної Одещини, про історію краю, цікаві архітектурні пам’ятки та особливості економічної привабливості кожного з районів Одеської області», – пояснив голова обласної ради Анатолій Урбанський.
«Проект вийшов дуже цікавий, в альбомі 304 сторінки. Хотілося б його продовжувати, тому що це своєрідна реклама Одеської області. Можна змінити тему і задати іншу спрямованість альбому: свята Одещини, показати багатонаціональність області, тощо», – висловився Гуменюк.