65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Нарада з питань відновлення, стабілізації та оздоровлення водних ресурсів Куяльницького і Тилігульського лиманів

14-09-2020
DSC_2675

Перший заступник голови Одеської обласної ради взяв участь в робочій нараді з питань відновлення, стабілізації та оздоровлення водних ресурсів Куяльницького і Тилігульського лиманів.

Під час наради йшлося про виділення коштів з обласного бюджету на проведення моніторингу стану Куяльницького лиману, а також про вжиття першочергових заходів для наповнення лиману водою.

«Наразі необхідно виділити кошти на фінансування наукових досліджень та моніторингу гідроекологічного режиму і стану Куяльницького лиману та морської води з Одеської затоки. Далі – за результатами досліджень, будуть визначені подальші кроки для порятунку Куяльника. Зокрема, буде визначено можливі способи наповнення лиману прісною водою, оскільки наповнювати лиман морською водою при теплій погоді – не можна.

Керівництво державної адміністрації взяло зобов’язання у найкоротші терміни підготувати розпорядження про виділення коштів на фінансування наукових досліджень гідроекологічного режиму і стану Куяльницького лиману та морської води з Одеської затоки (роботи з гідрологічного, гідрохімічного, гідробіологічного та медикобіологічного обстеження), враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності.

Також на нараді ми обговорили питання щодо роздамбування та розчистки річки Великий Куяльник, яка є одним з джерел наповнення лиману, проте її водотік перекрито незаконними будовами. І облдержадміністрацією буде підготовлено розпорядження про початок робіт по дерегуляції річки Великий Куяльник», – зауважив Вадим Шкарівський.

Окрім цього учасники засідання розглянули питання щодо розробки комплексної програми збереження Тилігульського лиману, проведення робіт на гідротехнічній споруді, утримання і розчистки каналу.

DSC_2618 DSC_2623 DSC_2627 DSC_2628 DSC_2632 DSC_2675

Повернутися назад