65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

На апаратній нараді розглянули питання інклюзивної освіти Одещини

21-12-2021
BC16CF14-88F1-4D99-9E1B-8E08378B9BCA

Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко та депутати долучилися до апаратної наради Одеської облдержадміністрації 21 грудня. 

На порядку денному було три питання: про діяльність інклюзивно-ресурсних центрів та розвиток інклюзивної освіти та Одещині; про результати діяльності Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу; про діяльність Південної інспекції з радіаційної та ядерної безпеки. 

Зокрема, як розказав директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак, наразі в області відзначається динаміка росту кількості учнів в інклюзивних класах. У 2021 році інклюзивне навчання було організовано у 425 закладах середньої освіти. Для порівняння: у 2016 році — у 43 закладах. Цього року навчальний процес був організований для 2 375 дітей з особливими освітніми потребами. Для порівняння: у 2020-му — для 1 491, таким чином показник охоплення дітей інклюзивною освітою зріс на 62%. 

Наразі в області також функціонує 108 закладів дошкільної освіти з інклюзивним навчанням. Кількість дітей з особливими освітніми потребами у таких закладах за рік також зросла на 61% — з 263  до 429. 

Поступово впроваджується інклюзивне навчання в в закладах професійної та фахової передвищої освіти. 

Для супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Одеській області функціонують 40 інклюзивно-ресурсних центрів. Наразі їх мережа є однією з найбільших в Україні, проте є проблема дефіциту кадрів. Не вистачає реабілітологів, олігофренопедагогів, сурдопедагогів і тифлопедагогів.

«Питання удосконалення інклюзивної освіти та безбар’єрного середовища регулярно опрацьовуються на засіданнях профільних комісій Одеської обласної ради, — зауважив Григорій Діденко. — Розраховую, що наступного року наша спільна робота у цьому напрямку буде ще більш ефективною». 

 

Повернутися назад