В Одесі розпочала роботу міжнародна Донорська конференція «Дунайський діалог з фінансових питань і розвитку потенціалу» в рамках ІІІ національного дня участі України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону.
На конференцію прибули близько 50 учасників: координатори пріоритетних напрямів Дунайської стратегії, представники органів місцевого самоврядування, керівництво обласної державної адміністрації, неурядових організацій, наукової та експертної спільноти. Від Одеської обласної ради у заході взяв голова депутатської групи «Стратегія ЄС для Дунайського регіону» Юрій Маслов та депутат Володимир Чумаченко.
Цього року День участі України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону поєднано з Донорською конференцією – платформою для діалогу між ініціаторами проектів та різними донорами, яка дозволить глибше розглянути потреби і проблеми, якими стикаються ініціатори проектів, презентувати фінансові можливості (державні та приватні) для різних ініціатив в Дунайському регіоні, а також посилити співпрацю між зацікавленими сторонами.
Під час своєї промови депутат обласної ради Юрій Маслов зазначив, що Одеська обласна рада приймає активну участь у всіх напрямках діяльності Стратегії для Дунайського регіону. Власне Одеська область є єдиною, яка прийняла власний Перспективний план заходів з імплементації на території Одеської області головних пріоритетів Стратегії. Даний план було підтримано депутатським корпусом обласної ради у минулому році, його буде реалізовано в рамках діючих цільових та комплексних програм. Зокрема, увага приділяється транспорту, комунікаціям та стану доріг. Ведеться робота з відновлення міжнародного пасажирського сполучення Ізмаїл-Тульча, продовжується капремонт траси Одеса-Рені та інших автошляхів у Дунайському регіоні.
«До депутатської групи «Стратегія ЄС для Дунайського регіону» входять наші колеги від різних політичних сил, проте всі ми об’єднані однією метою – зробити Дунайське партнерство головним регіональним пріоритетом розвитку Одеської області», – підсумував депутат.
Програмою конференції передбачено 4 панельні дискусії, учасники розглянуть пріоритетні напрямки співпраці для розвитку транспортної інфраструктури, інновацій, запобігання екологічних ризиків у Дунайському регіоні, а також будуть намічені подальші дії для впровадження спільних проектів у цих сферах.
Голова обласної ради Анатолій Урбанський неодноразово зазначав, що тільки завдяки консолідації зусиль на центральному на регіональному рівнях, можна розвинути Дунайський регіон та сприяти відродженню регіонів нашої держави в рівному співвідношенні з європейськими партнерами.
Сьогодні Дунайська стратегія об’єднала 14 країн, будучи дієвим механізмом сталого розвитку всього Дунайського регіону та відкриваючи нові можливості у сферах енергетики, екології, інновацій та безпеки. Зокрема, для Одеського регіону Дунайська стратегія є одним з інструментів розвитку прикордонних територій Бессарабії, що сприятиме конкурентоспроможності регіону, прискоренню євроінтеграційних процесів та покращенню рівня життя населення.