Депутати усіх рівнів взяли активну участь у ліквідації наслідків негоди.
Так депутати Дмитро Чапір (голова комісії з питань житлово-комунального господарства, паливно енергетичного комплексу), Юрій Дімчогло (заступник голови обласної ради) взяли участь у черговому засіданні обласного оперативного штабу, яке провів заступник керівника оперативного штабу – в.о. начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Вадим Шулюк.
«Вніс пропозицію відпрацьовану спільно з колегою Марина Кіран, надати карту переметів по регіональним і територіальним дорогах Одеської області. Відповідно до складеної карти комісія ЖКГ Одеської обласної ради розробить програму, яка дозволить за кошти державного та обласного та місцевих бюджетів облаштувати проблемні ділянки сніго уловлювачами, що в свою чергу дозволить позбавитись надзвичайних ситуацій, адже крім дискомфорту у зв’язку з обмеженням пересування та великими витратами фінансового ресурсу, здоров’я та життя тисячі наших земляків знаходиться під загрозою» – повідомив Дмитро Чапір.
Депутат обласної ради Іван Бойченко особисто контролював процес розчищення доріг та відновлення енергопостачання у Рінійському районі.
За проханням народного депутата України Олександра Урбанського та за зверненням голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського голова філії “Одеська залізниця” Григорій Анатолійович Бойко виділив бульдозер для розчищення доріг від снігу.
Також на наполегливе прохання керівництва Одеського обласного ради та мерії міста Ізмаїла “Укрзалізніцею” було запущено додатковий потяг Одеса – Ізмаїл з 8-ми вагонів.
Окрім жертв та постраждалих людей у період негоди, також постраждало багато тварин.
«Лебідь зламав крило і не зміг полетіти на південь. Кожен день існував ризик того, що птах вмёрзне в лід та його розірвуть собаки. З чуток мешканців, одне крило йому порвала собака. Ми вирішили врятувати благородного лебедя і надати йому на час наш сарай, де птах зможе зміцніти, повернути оперення крила і навесні відпустити в дику природу», – розповів депутат облради Віталій Свічинський.
Наразі в Одеській області працює до 500 одиниць техніки та понад 1 000 чоловік особового складу. У всіх напрямках області продовжують розчищення доріг. Усі служби, причетні до ліквідації наслідків негоди працювали і працюватимуть у посиленому режимі.
«Від себе особисто хочу подякувати абсолютно всім, хто не залишився осторонь і активно включився у ліквідацію наслідків негоди: керівникам міст, сіл та районів, працівникам дорожніх служб, керівникам підприємств, установ та організацій, фермерам, підприємцям, які взяли і беруть активну участь у ліквідації наслідків стихії, дають спеціальну техніку, пальне, запчастини, а хто й — фінанси, всім небайдужим людям. Бо зі стихією маємо боротися спільно. Разом ми — сила. Велика за це всім подяка»,- зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський.