Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко звертається до центральних органів влади, щоб відстояти права та інтереси аграріїв регіону із зони ризикованого землеробства. Перелік необхідних для цього заходів сформувала робоча група, створена за його ініціативою у грудні 2020 року.
«Минулого року через посуху загинули посіви сільськогосподарських культур на площі 500 тисяч гектарів, а збитки склали 6,6 мільярда гривень. Ми не будемо склавши руки чекати наступної аграрної кризи. У тісному контакті з фахівцями галузі працюємо над рішеннями, які необхідно ухвалити на рівні області. І водночас направляємо прохання до центральних органів влади в тому, де нам не впоратися без допомоги держави», – прокоментував ситуацію Григорій Діденко.
Вже підписано два офіційних листи – прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та голові Державного агентства водних ресурсів України Валентину Шліхті – із заявою про те, що аграрії регіону надзвичайно стурбовані невизначеністю у питаннях, пов’язаних із забезпеченням водними ресурсами у зрошувальному сезоні 2021 року. За прогнозами, він розпочнеться у березні, отже, обласна рада звертається з такими клопотаннями:
— підтримати аграріїв Одещини із зони ризикованого землеробства в частині компенсації в повному обсязі за рахунок державного бюджету коштів на електроенергію для перекачування води державними меліоративними трактами;
— забезпечити фінансування Одеської області за рахунок Програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення Дніпра у показниках відповідно до потреби;
— сприяти терміновому початку реалізації державного інвестиційного проєкту «Забезпечення комплексу заходів протипаводкового захисту від шкідливої дії вод та екологічного оздоровлення басейну української частини нижнього Дунаю в Одеській області» для самопливного наповнення Придунайських водосховищ і, як наслідок, надійного забезпечення водними ресурсами аграріїв Бессарабії.
Окремо Державне агентство водних ресурсів України просять зменшити вартість послуг з подачі води, враховуючи дороговартісну багатоступеневу систему перекачування води на Одещині.
Нагадаємо, регіон належить до зони ризикованого землеробства, тому періодичні посухи та суховії завдають значної шкоди аграрній галузі, пошкоджуючи посіви та знищуючи вирощений урожай. Синоптики та вчені прогнозують: на півдні Одеської області і надалі очікується зростання температури повітря та незначна кількість опадів.