65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Голова Одеської обласної ради завітав до студії телеканалу «7 канал»

01-07-2016
1

Голова Одеської обласної ради завітав до студії телеканалу «7 канал»

Ведучий: прокоментуйте ситуацію, яка склалась довкола обласного архіву та будівлі Бродської синагоги

Анатолій Урбанський: у лютому рішенням чергової сесії обласної ради будівля Бродської синагоги була передана єврейській громаді. На наступному пленарному засіданні  були виділені кошти на реконструкцію будівлі по вул. Пироговській, 29, куди у майбутньому можна буде перевести нашу культурну спадщину – обласний архів. Ця будівля повністю відповідає вимогам зберігання і використання архівного фонду. Сьогодні розробляється технічна документація, далі буде проведено тендер на ремонтні роботи. Модернізацію будівлі заплановано закінчити протягом 2 років. Це достатньо часу для обласного архіву підготуватися до переїзду, адже ми повинні зберегти кожен документ для наших нащадків. Протягом тридцяти трьох років жодна установа не хотіла брати на себе відповідальність за долю архіву і нарешті нам з колегами по депутатському корпусу вдалося знайти рішення, яке максимально задовольнить вимоги архіву. Також обласна рада усіляко підтримує ініціативу керівництва архіву у створенні так званого єдиного архівного центру.

Ведучий: нещодавно Ви передали ключ від Бродської синагоги єврейській громаді. Чи не надасть це резонансу у суспільстві?

Анатолій Урбанський: є рішення сесії обласної ради, у якому чітко визначено що обласному архіву буде надано відповідна будівля для зберігання архівного фонду. Напередодні релігійного єврейського свята ми вирішили провести урочисту передачу символічного ключа від Бродської синагоги та відновити історичну справедливість.

Ведучий: дякуємо за цікаву розмову. Будемо чекати на «великий переїзд обласного архіву».

21

Повернутися назад