![cfc49c8e-b2f0-4361-afd4-41c959dc4c31](https://oblrada.od.gov.ua/wp-content/uploads/cfc49c8e-b2f0-4361-afd4-41c959dc4c31-450x320-c-default.jpg)
Директор музею сучасних мистецтв Семен Кантор також підтвердив, що фрески, які було виявлено на стінах холу «Селянського банку», є історичною цінністю, а також підтримав думку колег-мистецтвознавців щодо необхідності визначення подальшої технології реставрації живопису.
«Безперечно ці фрески мають історичну цінність і повинні буди збережені, адже, як зазначили колеги, витворів монументального живопису 1920-1930-х років в Одесі більше не збереглося. Дані роботи учнів Михайла Бойчука необхідно включити до паспорту пам’ятки архітектури. А для визначення авторства потрібно звернутися до мистецтвознавця Тетяни Басанець – вона є найбільш обізнаним фахівцем у творчості «бойчукістів» в Одесі», – зазначив Семен Кантор.
«Селянському банку» більше ста років, витвори монументального живопису тут було зафарбовано ще за радянських часів. Фрески буде внесено до паспорту будівлі-пам’ятки архітектури. Завдяки фахівцям-мистецтвознавцям, які відгукнулися, встановлено історичну цінність та авторство цих художніх витворів. Після здійснення хіміко-технологічного аналізу буде визначено технологію їх реставрації», – повідомив голова обласної ради Анатолій Урбанський.