У прямому ефірі студії телеканалу «Репортер» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський підвів підсумки роботи за 2017 рік.
Ведучий: Анатолію Ігоревичу, яким виявився для вас та ваших колег в обласній раді 2017 рік?
Анатолій УРБАНСЬКИЙ: По-перше, я хотів би подякувати своїм колегам-депутатам за плідну та напружену працю протягом року. Тому що більшість проектів рішень, які потім виносились до сесійної зали, були підтримані. А це свідчення того, що депутати ретельно розглядали та обговорювали питання на профільних комісіях, перш ніж винести їх на пленарне засідання. Минулий рік виявився достатньо продуктивним для багатьох галузей, а саме: екології, спорту, освіти, медицини, туризму та інфраструктури. Нам вдалося охопити усі вектори розвитку Одеської області.
Зокрема, виділено кошти на моніторинг ситуації, пов’язаної з Куяльницьким лиманом. В кінці року, як і планувалося, ми відкрили з’єднувальний канал між Тилігульським лиманом та Чорним морем, – вода почала заповнювати лиман, – збережено унікальну екосистему.
Також у 2017 році ми почали ремонт доріг різного значення. В першу чергу приділили увагу тим трасам, що пов’язують обласні центри з трасами міжнародного значення і поступово плануємо переходити на допоміжні шляхи.
До початку літа-2018 планується завершення траси М-15, можливість ремонту та будівництва якої стало можливим завдяки митному експерименту та праці Одеської митниці. Наступний автошлях подібного значення – траса Р-33.
Ведучий: Під час однієї із сесій обговорювалося питання реставрації Аккерманської фортеці у місті Білгород-Дністровський. Настільки мені відомо, на цей важливий об’єкт з точки зору розвитку туризму на Півдні України, десятиліттями не виділялися кошти. І ось лише в минулому році справа була зрушена з місця. Чи будуть продовжені роботи в 2018 році?
Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Безумовно, роботи щодо поліпшення стану Аккерманської фортеці у 2018 році будуть продовжені. І, я гадаю, що на наступній сесії, коли ми будемо розподіляти бюджет розвитку, ми виділимо необхідне фінансування на поточний рік для продовження робіт. Найголовніше, що перший етап реставрації даної фортеці, пов’язаний зі спасінням північної стіни (чим ми дуже переймалися), завершений.
Ведучий: Ще один важливий об’єкт, де будівельники з’явилися вперше за останні 40 років – це Палац спорту. Чи це той об’єкт, яким може пишатися обласна влада?
Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Так, безперечно. Хоча би тому, що таких будівель в Україні залишилися одиниці. Інша річ, у якому стані він дістався нам від попередньої влади. Найголовніше те, що саме нинішня каденція депутатського корпусу повернула до Одеського палацу спорту «спорт» та «закрила філію торгівельного пункту». Національний олімпійський комітет України побачив нашу зацікавленість у розвитку великого спорту на Одещині, тому, незважаючи ні на що, роботи тривають і будуть завершені вже навесні, адже зараз вкрай важливо створити належні умови для спортсменів, аби здобути право на проведення у грудні 2018 року чемпіонату світу серед юнаків до 20 років.