65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії телеканалу «Думська-ТV»

25-01-2018
03

У пряму ефірі телеканалу «Думська-ТV» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів про сенс соборності України та про те, як ліквідовані наслідки негоди в Одеській області.

Ведучі: День Соборності України. Настільки це свято важливе для нашої держави та сучасних громадян незалежної держави? Що повинні знати одесити про цей день?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Не лише одесити, а й усі громадяни України мають знати, що саме 22 січня в 1919 році Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка підписали Акт Злуки – договір про єдину (соборну) Україну. Тим самим започаткувавши цілісність України у її нинішніх кордонах. Цікаво, що цей документ після жовтневого перевороту і на протязі радянського режиму ніхто не міг знайти, бо він був дуже надійно захований, очікуючи свого часу.

Це свято в останні роки, коли наші співвітчизники відстоюють незалежність України на сході держави, набуло особливого значення та забарвлення. Зараз, як ніколи, ми повинні цінувати те, що зробили в 1919 році по суті перші лідери єдиної незалежної України. І те, що ми робимо тут, знаходячись на місцях – це дещиця того, що наші герої-захисники виконують, знаходячись у зоні АТО. Низький їм уклін.

Ведучі: Через негоду минулого тижня більш ніж 500 населених Одеської області були знеструмлені, залишилися без подачі водопровідної води Арциз та Ізмаїл. Анатолію Ігоровичу, настільки швидко вдалося відновити енерго- та водопостачання в області?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Так, дійсно, через негоду було пошкоджено більше 1000 високовольтних опор. Найбільше постраждав Ізмаїл та північ Одещини. Я вдячний керівництву міст обласного підпорядкування та районів за оперативну та злагоджену роботу, велика подяка Обленерго за їх професійний підхід у вирішенні непростих питань в складних погодних обставинах.  Спочатку було відновлено енергопостачання на соціально значимі об’єкти, а потім – житлових будинків. Наразі ведеться робота по відновленню високовольтних стовпів, аби повністю замінити використання резервного живлення, де його ще використовують.

Ведучі: Як справи по на автошляхах Одеської області? Тому що в день найбільшого снігопаду (18 січня) частково був обмежений рух на трасі Одеса-Київ, також були проблеми з північчю регіону: автошляхи на Балту та Кодиму теж були закриті.

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Мушу зауважити, що не зважаючи на те, що на південні та північні райони Одеської області за період негоди випала достатньо велика кількість опадів, наші дороги залишаються самими прибраними та проїзними. Тому, Облавтодор, на мій погляд, у нинішньому році «на відмінно» упорався з поставленими задачами.

01 02 03 04

Повернутися назад