65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у студії «7 телеканалу»

24-11-2017
3

Під час прямого ефіру у студії «7 телеканалу» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський дав відверті відповіді на запитання ведучих. Обговорювалися основні питання, які розглядалися під час 14 позачергової сесії обласної ради, «Митний експеримент», обласна цільова програма соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і Турбота» та хід робіт у Аккерманській фортеці.

Ведучі: Під час позачергової сесії було багато гарячих дискусій. Зокрема, ви хотіли звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана стосовно продовження митного експерименту.

Анатолій Урбанський: Так, депутати схвалили питання стосовно звернення до Кабінету Міністрів України з приводу подовження програми фінансування та ремонту доріг за рахунок перевиконання надходжень від митного збору до 1 січня 2020 року.

Ведучі: У чому сенс цього звернення?

Анатолій Урбанський: Сенс цього звернення полягає у тому, що Одеська область завдяки керівництву облдержадміністрації та Державній фіскальній (митній) службі в Одеській області змогли наповнити бюджет регіону, що стосується ремонту доріг згідно «Митного експерименту» більше ніж на            3 млрд. грн. Нагадаю, довжина усіх доріг Одещини складає 8,5 тис. км. для того, аби їх оновити та відремонтувати потрібно 55 млрд. грн. Якщо ми будемо залишатись на позиції: «створено дорожній фонд» (чому я, власне, дуже радий, бо кожен з автовласників тепер буде розуміти, що кошти дорожнього податку, сплачені ними, будуть направлені безпосередньо на ремонт та будівництво доріг), але, у рамках загального дорожнього державного фонду, Одеська область отримає лише 400 млн. грн.

Порівнюючи цифри, не складно уявити, коли ж ми прийдемо до остаточного ремонту доріг, розташованих на території Одещини, не говорячи про їх будівництво. Так, 400 млн. грн. – це велика сума, але, поясню на прикладі ремонту Київської траси (вона більш-менш відома всім) в районі Знам’янки – той жахливий підйом, котрий зі сторони Києва уже відремонтовано і наразі проводяться роботи зі сторони Одеси. Так ось, на цей відрізок шляху було затрачено близько 360-380 млн. грн. Тобто, фактично ми зможемо відремонтувати один такий підйом. Багато хто запитає: чому така ціна? Ця сума складається з багатьох складових, котрі, на жаль ми не зможемо виключити, як то – численні експертизи. Тому що без них неможливо буде контролювати витрати коштів, крім цього, накладаються різноманітні складові – розташування найближчого асфальтного заводу по відношенню до точки ремонту, кар’єри з видобутку піску та щебеню і т. ін.

Ведучі: На нинішній сесії був присутній голова ОДА Максим Степанов. Дехто з депутатів був незадоволений тим, що він не взяв їх із собою на інспекцію Аккерманської фортеці. Наскільки я розумію, губернатор запросив усіх бажаючих 1 грудня до міста Білгород-Дністровський на повторну інспекцію фортеці?

Анатолій Урбанський: Так, маю надію, що ми всі там зустрінемося 1 грудня під час робочої поїздки. Стосовно «взяв-не взяв з собою» – звучить трохи по-дитячому. Маю зазначити, що під час минулого робочого виїзду до Білгород-Дністровського були присутні представники різних депутатських фракцій. Тож, ті, хто мав бажання – приєднався до поїздки, інші – шукають виправдань за рахунок звинувачень.

Ведучі: Ще одне із питань, яке викликало гарячі диспути стосовно перерозподілу коштів та внесення змін до обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і Турбота». Дехто з депутатів не соромився висловлювати свою думку, звинувачуючи у некоректності такого перерозподілу. До чого були такі запеклі суперечки? До чого дійшли у кінцевому результаті: кому додали, у кого забрали?

Анатолій Урбанський: По-перше, хочу підкреслити: ні у кого не забрали гроші. Це не зовсім коректне формулювання, яким користуються дехто з моїх колег, переслідуючи якусь свою мету. По-друге, я хочу подякувати усім депутатам, котрі незважаючи на політичну приналежність, відверто висловлюють свою думку. І це правильно. Для цього і існує сесійна зала. Але давайте внесемо ясність у дане питання. Директор Департаменту соціальної та сімейної політики ОДА Лілія Коваленко, пояснювала під час засідань профільних комісій (що підтверджують голови цих профільних комісій – Євгенія Абрамова та Анатолій Садовник), що коли були прийняті справи і заново створений Департамент соціального захисту, який був до недавнього часу повністю відмінений, була втрачена велика кількість документації, пов’язана з різними верствами населення. Архіву, не виявилося. Частину ми знайшли у підвалі ОДА, частина – у нашій будівлі на Канатній, 83. Все перемішано. Титанічних зусиль довелося докласти, аби систематизувати та навести лад у справах. Ми не можемо жити без бюджету та забути про людей, які існують завдяки нашій допомозі. Тому були розподілені кошти у раках цієї програми по різним напрямкам із запасом. Тепер, коли є точні підрахунки: скільки на Одещині багатодітних матерів, людей з інвалідністю, сімей загиблих воїнів-афганців, тощо, ми зрозуміли що по деяким програмам є надлишки коштів. Спочатку хотіли у рівних пропорціях розподілити кожній людині, пільгової категорії, але, є й інша категорія громадян – звичайні жителі Одещини, які не отримали жодної копійчини, і з 2016 року стоять у черзі на отримання матеріальної допомоги на лікування чи проведення важливої операції для своєї дитини. Хіба було би справедливим так вчинити з ними? Тому, підкреслюю, ми не зняли кошти з програми «Захист і Турбота», як дехто з депутатів намагався це подати. В рамках цієї програми отримали узгоджені суми усі зазначені верстви населення, на яких поширюється робота обласної цільової програми соціальної підтримки населення на 2016-2017 роки «Захист і Турбота».

0 1 3 4

Повернутися назад