65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Анатолій Урбанський у прямому ефірі телеканалу «7 канал»

31-01-2018
9

У прямому ефірі телевізійного каналу «7 канал» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський розповів про хід робіт, спрямованих на реставрацію Музею морського флоту, новий пам’ятник Небесній Сотні, та основні питання, заплановані до розгляду на черговій сесії облради.

Ведучі: Чи правдива інформація про те, що Одеська обласна рада веде переговори з ДП «Адміністрація морських портів України» щодо питання реставрації музею та передачі будівлі в оренду на пільговій основі?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Так, це правдива інформація. «Адміністрація морських портів України» – це державне підприємство з серйозними інвестиціями. Переговори тривали приблизно з 2016 року. І я вдячний за те, що у фінансовий календар нинішнього року ДП «Адміністрація морських портів України» запланувала кошти для того, аби повністю завершити ремотно-реставраційні роботи у архітектурній споруді Музею морського флоту України. Залишилися деякі юридичні формальності. Обласна рада за висновками найближчої сесії, передасть дану будівлю в пільгову оренду ДП АМПУ в особі Одеського морського торгівельного порту.

Ведучі: Анатолію Ігоровичу, коли, на ваш погляд завершаться роботи в Музеї морфлоту?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Після того, як ДП «Адміністрація морських портів України» в особі Одеського морського торгівельного порту отримають в оренду дану будівлю, вони зобов’язуються завершити ремонт та реставрацію приміщень, відновити експозицію. Після чого у приміщення Музею морського флоту будуть відкриті для відвідувачів. Ніяких офісів там бути не може. Ремонтно-реставраційні роботи будуть завершені у наступному році. Також буде відновлено та доповнено новими предметами експозицію музею.

Ведучі: Новий конкурс на проект пам’ятника «Героїв Небесної сотні». Він уже проходив, навіть було обрано переможця. Але потім результати голосування були скасовані, бо, як виявилося, були нечесними. Тепер оголошено новий конкурс – протягом чотирьох місяців кожний бажаючий може взяти у ньому участь, надсилаючи свої проекти. Потім комісія буде обирати новий пам’ятник.

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Так, дійсно, на крайній сесії обласної ради депутати проголосували за те, аби було оголошено новий відкритий архітектурно-художній конкурс на визначення кращої проектної пропозиції спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Одеській області. Вже надійшли перші заявки учасників. Спочатку всі проекти будуть розглядатись у вигляді комп’ютерних макетів, а потім конкурсантам пропонується підготувати макет свого проекту (з матеріалів на свій розсуд) для огляду в приміщені. Далі йде голосування (у тому числі й інтернет-голосування). Хочу зауважити, що думка одеситів буде враховуватися, але вона не буде основною. Останнє слово буде за професійними членами комісії даного конкурсу – архітекторами, скульпторами, мистецтвознавцями.

Майбутній пам’ятник має органічно вписуватися у той архітектурний ансамбль, де він буде розташований. Він має бути символічним – ми зводимо пам’ятник Небесній Сотні, віддаючи пам’ять героям, які загинули на майдані Незалежності за наш демократичний вибір.

Ведучі: На коли запланована найближча сесія обласної ради і які основні питання на ній розглядатимуться?

Анатолій УРБАНСЬКИЙ: Орієнтовно сесія запланована на 7 березня. основне питання, яке розглядатиметься на порядку денному – бюджет розвитку Одеської області на 2018 рік. Тобто депутати розглянуть фінансування тих соціальних об’єктів, котрі потребують першочергової уваги та розвитку, як то – ремонт дитячих садочків, шкіл, ФАПів, музеїв, будинків культури, тощо.


5 9

Повернутися назад