У студії Одеської філії Національної телерадіокомпанії (програма «Тема дня») голова обласної ради Анатолій Урбанський розповів про роботу обласної ради за 2016 рік:
«Більшість запланованих справ у 2016 році було виконано. Депутатським корпусом обласної ради було прийнято понад 300 позитивних рішень. Було вирішено питання, які не вирішувалися протягом багатьох років. Зокрема, передача Бродської синагоги єврейській громаді та реконструкція будівлі на вулиці Пироговській, 29, куди переїде Державний архів Одеської області. Реконструкцію планується завершити протягом двох років.
Вирішувалися й екологічні питання області. Так, розпочато реконструкцію з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем. На ці заходи з обласного бюджету було виділено 10 мільйонів гривень. Заплановано берегоукріплення та поглиблення каналу до 2,5 метрів та розширення до 30 метрів. Буде встановлено шлюзовий комплекс, завдяки якому великий об’єм піску у зимовий період не буде потрапляти у лиман. Це дозволить підняти рівень води лиману до колишніх рівнів. Якщо б ми не втрутилися зараз, то через 2-3 роки лиман перестав би існувати та розділився б на три окремих озера, адже рівень води тут вже у півтора рази нижче рівня моря. Окрім цього обласна рада працюватиме у напрямку утилізації шкідливих відходів, які є причиною онкологічних захворювань.
Протягом року було відремонтовано чимало соціальних об’єктів, дороги місцевого та державного значення. Саме завдяки підтримці депутатів міжфракційного об’єднання Верховної Ради «Південь України» найбільшу кількість коштів із держбюджету було виділено на будівництво і ремонт доріг.
Слід відзначити й відкриття льодової арени у Палаці Спорту. Понад 20 років в Одесі не було «великого льоду». Реконструкцію спортивного комплексу вдалося здійснити завдяки спільній роботі депутатського корпусу обласної ради та підтримці з боку приватних інвесторів та меценатів.
Також було зроблено ще один крок для створення умов для рівного доступу сільських і міських дітей до здобуття якісної освіти – це закупівля шкільних автобусів. Транспорт для школярів придбано за рахунок співфінансування з обласного та державного бюджетів.
Не менш важливе рішення – передача комунального підприємства «Фортеця» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в управління територіальної громади міста Білгорода-Дністровського. Роботи з порятунку цього унікального комплексу йдуть повним ходом. На це з обласного бюджету було виділено 7 мільйонів гривень.
Попереду ще багато роботи, основними пріоритетами у роботі обласної ради у 2017 році є соціальна спрямованість та розвиток інфраструктури».