65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Міжвідомча нарада з обговорення проблемних питань щодо відновлення екосистеми водосховища Сасик та реабілітації прилеглих територій

13-12-2019
HAK_3089

У селі Лиман Татарбунарського району Одеської області відбулась міжвідомча нарада з обговорення проблемних питань щодо відновлення екосистеми водосховища Сасик та реабілітації прилеглих територій під головуванням першого заступника голови обласної ради Вадима Шкарівського. Спікер наради – начальник відділу з питань природокористування апарату обласної ради Олександр Харлашин. У заході взяли участь – депутат обласної ради, секретар постійної комісії з питань екології, природокористування, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків Трифон Антов, керівництво Татарбунарського району, представники Одеської обласної державної адміністрації, керівництво та депутати Лиманської ОТГ, керівництво Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Кілійського міжрайонного управління водного господарства, керівництво Дунайського біосферного заповідника та національного природного парку «Тузловські лимани», науковці, громадськість.

В ході засідання були обговорені проблемні питання сучасного стану водосховища Сасик і використання його ресурсів. Зокрема, позицію щодо можливості роздамбування Сасика і поєднання його з Чорним морем висловили представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, управління аграрної політики ОДА та представник и органів місцевого самоврядування. В свою чергу науковці виступили зі своїми аргументами щодо ризиків та переваг поєднання водосховища Сасик з Чорним морем та повернення морської екосистеми.

«З чисельними проханнями щодо відновлення екосистеми водосховища Сасик до обласної ради надійшли звернення від керівництва району і органів місцевого самоврядування. Озеро Сасик створено на місці колишнього солоного лиману Сасик, внаслідок відокремлення його дамбою від Чорного моря і з’єднання каналом з Дунаєм. Озеро  входить до складу Дунай-Дністровської зрошувальної системи (ДДЗС), будівництво якої здійснювалось у 1976 – 1991 роках. Озеро, що займає площу більше 200 кв км. кілька десятків років тому вирішили перетворити на джерело для зрошення полів прісною водою шляхом побудови дамби довжиною 14 км, шириною — 150 м. Створення ДДЗС на базі перетворення морського лиману Сасик стало причиною негативної екологічної трансформації і виникнення гострих та невирішуваних традиційними методами економічних, екологічних, соціальних проблем та конфліктів. Проте за жодним економічним параметром ДДЗС не вийшла на проектний рівень. Тому задача наради – виробити певні практичні кроки щодо вирішення поставлених завдань. Для цього слід взяти до уваги думки та пропозиції всіх компетентних і зацікавлених осіб – від експертних організацій і спеціальних державних органів до органів місцевого самоврядування», – підкреслив Вадим Шкарівський.

За результатами міжвідомчої наради з обговорення проблемних питань щодо відновлення екосистеми водосховища Сасик та реабілітації прилеглих територій було вирішено:

  1. Визнати актуальною проблему відновлення природної екосистеми водосховища Сасик та повернення йому статусу відкритого лиману шляхом будівництва з’єднувального каналу між ним і Чорним морем з реабілітацією прилеглих територій.
  2. Одеській обласній державній адміністрації надати звіт щодо виконання пункту 3 рішення Одеської обласної ради від 30 жовтня 2015 року № 1454-VI «Про відновлення екосистеми морського лиману Сасик та реабілітацію прилеглих територій» щодо забезпечення розроблення проекту будівництва з’єднувального каналу Сасик-Чорне море.
  3. Рекомендувати Одеській обласній державній адміністрації передбачити фінансування в обласному бюджеті на 2020 рік для виконання робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації по заходу «Відновлення екосистеми морського лиману Сасик шляхом будівництва з’єднувального каналу з Чорним морем та реабілітації прилеглих територій» з урахуванням вимог природоохоронного законодавства.
  4. Підготувати проект рішення обласної ради щодо звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України стосовно передбачення фінансування заходу «Відновлення екосистеми морського лиману Сасик шляхом будівництва з’єднувального каналу з Чорним морем та реабілітації прилеглих територій».
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Повернутися назад