У студії телеканалу «Академія» Анатолій Урбанський прокоментував ряд актуальних тем. Далі – розшифровка основних моментів цього ефіру.
Ведучий: На Одещині розпочався процес децентралізації, на якому етапі сьогодні знаходиться об’єднання громад?
А.Урбанський: Минулий рік багатьом запам’ятався палкими дискусіями щодо формування перспективного плану і визначенням кількості бажаючих ризикнути і вступити в процес створення нових територіальних громад. Було висловлено багато різних аргументів «за» і «проти» об’єднання. Сьогодні в області ми вже маємо 8 об’єднаних громад. Нещодавно пройшли засідання спільної робочої групи та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Ініціаторами цих заходів виступають Офіс реформ з питань децентралізації в Одеській області, обласна рада та обласна державна адміністрація. Починаючи з 21 червня будуть проводитися консультації з головами районних державних адміністрацій, головами районних рад, міськими головами міст обласного значення та депутатами обласної ради щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Одеської області. Також процес об’єднання проходитиме із урахуванням всіх важливих факторів – інфраструктурних, економічних, етнополітичних, культурних та історичних.
Ведучий: Яким чином буде вирішено питання щодо надання якісної медичної допомоги, зокрема невідкладної, мешканцям віддалених сіл?
А.Урбанський: Це питання вирішуватиметься шляхом створення фельдшерсько-акушерських пунктів у кожному селі. Окрім цього обласна рада розглядає можливості надання житла медичним працівникам в селах. Також в області планується створення госпітальних округів, де працюватимуть потужні лікарні з відповідними операційними блоками.
Ведучий: Траса М-15 (Одеса-Рені) не єдина дорога в регіоні, що потребує уваги. Як проходитиме ремонт доріг в Одеській області?
А.Урбанський: Звісно на ремонт доріг коштів з обласного бюджету не вистачає, тому обласна рада активно співпрацює із народними депутатами міжфракційного об’єднання «Південь України». Зокрема, ремонт на аварійній ділянці (25 км) автодороги державного значення «Криве Озеро – Балта» здійснюється шляхом спільного фінансування з державного та обласного бюджетів. Окрім цього з обласного бюджету виділені кошти на поточний ремонт автодоріг Кілія–Спаське, Наті–Нерубайське.
Ведучий: Яка доля чекає на Тилігульський лиман, зокрема які заходи будуть проводитися для збереження та відновлення водних ресурсів лиману?
А.Урбанський: У 2015 році Одеською обласною радою спільно з Миколаївською було створено робочу групу, до складу якої увійшли депутати двох областей, представники екологічних департаментів, вчені та інженери. З Одеського обласного бюджету виділені кошти на розроблення проектно-кошторисної документації на проект капітального ремонту з’єднувального каналу «Тилігульський лиман – Чорне море». Далі – планується будівництво гідротехнічних споруд для захисту каналу від занесення морськими відкладеннями, після чого буде розчищено канал та створено бетонні споруди, що запобігатимуть зсуву ґрунту. А для утримання лиману буде розроблено спеціальну програму. У питанні щодо відновлення водних ресурсів Тилігульського лиману обласна рада також заручилися підтримкою колег міжфракційного об’єднання «Південь України».