Відбулося засідання круглого столу на тему: «Інфекційний контроль: рушійна сила реформи протитуберкульозної та СНІД служб Одеської області», яке провели голова обласної ради Анатолі Урбанський та депутат обласної ради, керівник постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Анатолій Садовник.
У засіданні взяли участь представники проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», профільних комунальних закладів та громадських організацій, керівництво Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями.
Учасники заходу обговорили стратегію реформування системи надання допомоги хворим на соціально небезпечні захворювання – туберкульоз та ВІЛ. В першу чергу мова йшла про максимальне наближення медичних послуг до хворого.
За словами головного лікаря Одеського обласного протитуберкульозного диспансеру Віталія Філюка, за останні 5 років в Одеській області є позитивні результати у галузі фтизіатрії. Зокрема, було налагоджено облік хворих, проводиться діагностика захворювання на ранніх етапах, медичні працівники пройшли спеціальне навчання. Завдяки цим заходам показники захворюваності на туберкульоз в області знизилися.
«Для того щоб бути готовими до усіх викликів епідемій, необхідно перш за все змінити підходи до управління в системі боротьби з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом. Для цього в області вже зроблено перший крок у розробці єдиної програми з протидії ВІЛ та іншим соціально небезпечним захворюванням, яка затверджена сесією обласної ради», – зазначив Анатолій Урбанський.
Також йшлося про перспективи перенесення медичних закладів, які є концентрацією інфекцій, за межу міста. Профільні медичні працівники зійшлися на думці, що місця, на яких раніше були розташовані ці заклади, не потребують спеціальної санітарної обробки, адже туберкульозна інфекція передається лише повітряно-крапельним шляхом.