Сьогодні розвиток велосипедного руху – один із пріоритетів сучасної цивілізації. Одещина може бути не тільки на периферії Європейського велосипедного руху, а й долучитися до нього. Рішучим кроком до вело інтеграції є об’єднання усіх зацікавлених сторін навколо ідеї продовження велосипедного маршруту від Атлантики до Чорного моря, який проходитиме через береги Дунаю.
З цієї нагоди відбулося засідання робочої групи щодо організації заходу «Євро-вело прямує до Одеси» за участю представників обласної ради, громадської організації «Аргікола» та європейських експертів з велотуризму.
«Європейська федерація велосипедистів створила мережу велосипедних трас. Наразі їх 15. Довжина обладнаних велосипедних доріжок цієї мережі близько 200 тисяч кілометрів. Маршрут Євро-вело №6 починається з Німеччини до берегів Дунаю, останнім пунктом якого має стати місто Констанцу у Румунії. Дослідженнями громадської організації «Аргікола» було визначено, що для сполучення траси Євро-вело №6 із Україною потрібно подолати тільки 20 кілометрів», зазначив менеджер громадської організації «Аргікола» Володимир Полторак.
Далі присутні заслухали рекомендації щодо можливості продовження маршруту до України, зокрема: від Галаца до Рені, Ізмаїла, Кілії, Вилково і до Одеси. Депутат обласної ради Юрій Маслов підтримав ініціативи експертів з велотуризму та запропонував максимально конкретизувати кроки до створення велосипедного сполучення в Одеській області.
«Одещина має потужний географічний та природно-рекреаційний потенціал для активного розвитку екотуризму. Ми з колегами по депутатському корпусу готові до співпраці із європейськими партнерами», – зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський під час підготовки до засідання робочої групи.